GA-BSX

Składanie protestów, decyzje
boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

GA-BSX

Post autor: boski »

Dwie sprawy:

1) Chcialem wniesc o ukaranie goscia, ktory pod pseudonimem "DadoPrso" dzisiaj pojechal po Jessupie w trakcie meczu. Dokladna wiadomosc brzmiala tak:
"Jessup, jakbys sie zastanawial, czemu Twoja kandydatura do zarzadu nie spotkala sie z przychylnoscia nawet kolegow z druzyny, to ten mecz moze byc wskazowka"
Uzasadnienie: Regulamin quizu uwzglednia kary za przeklenstwa, czesto przypadkowe slowo na k napisane pod wplywem emocji po slabszym biegu. Zakladam, ze sensem kar jest panowanie nad wzajemnym szacunkiem wobec quizowiczow. Nie wiem jak Jessup przyjal taka wiadomosc, ale byla ona atakiem na niego, z reszta probujacym wymusic powtorke jednego z biegow.

2) Teraz o samym biegu 8. Nie wiem czy powtorka sie nalezala, czy nie. Nie jestem trenerem zadnej z druzyn, wiec nie oceniam. Moge natomiast napisac, ze ja bym chyba biegu nie powtorzyl, pewnie zrobilbym wszystko, zeby nie pisac podpowiedzi do 30 sekundy. Wedlug przytoczonych na czacie fragmentow regulaminu nie ma zadnej informacji o powtorzeniu takiego biegu. Jest jedynie komunikat z ubieglego roku, ze podpowiedz przed uplywem 30 sekundy to blad nie wymagajacy powtarzania biegu. Natomiast to, ze sedzia techniczny hN zablokowal przebieg dalszej czesci meczu do momentu rozstrzygniecia protestu po jego mysli bylo dziwne i niezgodne z regulaminem. Zastanawiam sie od kiedy sedzia techniczny ma wieksza wladze od sedziego glownego, bo tutaj z kolei moge przytoczyc fragment regulaminu mowiacy:
"Sędzia główny jest najważniejszą osobą podczas rozgrywania spotkań. Jego decyzje są niepodważalne, a może je zmienić tylko Zarząd ISQ w wypadku jego ewidentnych niedopatrzeń lub zaniedbań."
Rozumiem, ze hN jest czlonkiem Zarzadu ISQ, ale wydaje mi sie, ze to nie jest jednoosobowa instytucja.
Aa, gwoli scislosci, bo pewnie zaraz padnie odpowiedz hNa, ze niczego nie wymuszal. Jessup od "protest odrzucony" kilka razy prosil o obsade biegu, a cala przepychanka miedzy hNem a Jessupem trwala 7 minut. Dosc dlugo biorac pod uwage, ze wystarczylo wykonac prosta komende "ctrl+c, ctrl+v". W zwiazku z powyzszym chcialem tez wniesc o ukaranie hNa za nieprzestrzeganie punktu VII 1. regulaminu ISQ.
Jeszcze jedna rzecz, na pewnej messengerowej grupie, na ktorej jest Jessup i hN kilkanascie minut przed cala akcja hN zasugerowal Jessupowi, zeby szybciej podpowiadal w biegach :D

Tyle ode mnie, pozdrawiam wszystkich (nawet DadoPrso), milego wieczoru.

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: GA-BSX

Post autor: Paboł »

No to ułatwię śledztwo, to ja byłem pod nickiem DadoPrso i naprawdę nie wiem, co obraźliwego jest w tym, co napisałem. Kompletnie z czapy zarzut, że chciałem wymusić powtórkę biegu. Totalnie było mi to obojętne. Wszedłem na ten mecz tylko dlatego, że pytania z mojej puli były użyte i w takich sytuacjach, gdy mogę staram się wejść, żeby po meczu sprawdzić transkrypt, zobaczyć czy były protesty co do jakości pytań, czy było dużo powtórek itd.

Nie mam zamiaru się wypowiadać w temacie, zwłaszcza, że to Boskiemu komentarz najbardziej przeszkadzał. Może jakieś sugestie, co do kary masz?

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: GA-BSX

Post autor: hN »

boski pisze: 18 paź 2021, 22:43 Jeszcze jedna rzecz, na pewnej messengerowej grupie, na ktorej jest Jessup i hN kilkanascie minut przed cala akcja hN zasugerowal Jessupowi, zeby szybciej podpowiadal w biegach
Odniosę się tylko do tego. Chodziło mi o podpowiedź w pierwszym biegu, którą Jessup zgodnie z transcriptem wysłał po 40 sekundach biegu. Dodatkowo moja wiadomość brzmiała "podpowiadaj tam im szybciej :P" i została wysłana dokładnie w momencie zakończenia tegoż biegu.
Nigdzie nie sugerowałem, żeby Jessup podpowiadał niezgodnie z regulaminem.

Resztę rozpisałeś dokładnie. A skoro są wątpliwości co do moich intencji to oddaję się do dyspozycji pozostałych członków zarządu.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

lowigus
Posty: 284
Rejestracja: 20 paź 2020, 10:13

Re: GA-BSX

Post autor: lowigus »

boski pisze: 18 paź 2021, 22:43 2) Teraz o samym biegu 8. Nie wiem czy powtorka sie nalezala, czy nie. Nie jestem trenerem zadnej z druzyn, wiec nie oceniam. Moge natomiast napisac, ze ja bym chyba biegu nie powtorzyl, pewnie zrobilbym wszystko, zeby nie pisac podpowiedzi do 30 sekundy. Wedlug przytoczonych na czacie fragmentow regulaminu nie ma zadnej informacji o powtorzeniu takiego biegu. Jest jedynie komunikat z ubieglego roku, ze podpowiedz przed uplywem 30 sekundy to blad nie wymagajacy powtarzania biegu. Natomiast to, ze sedzia techniczny hN zablokowal przebieg dalszej czesci meczu do momentu rozstrzygniecia protestu po jego mysli bylo dziwne i niezgodne z regulaminem. Zastanawiam sie od kiedy sedzia techniczny ma wieksza wladze od sedziego glownego, bo tutaj z kolei moge przytoczyc fragment regulaminu mowiacy:
"Sędzia główny jest najważniejszą osobą podczas rozgrywania spotkań. Jego decyzje są niepodważalne, a może je zmienić tylko Zarząd ISQ w wypadku jego ewidentnych niedopatrzeń lub zaniedbań."
Rozumiem, ze hN jest czlonkiem Zarzadu ISQ, ale wydaje mi sie, ze to nie jest jednoosobowa instytucja.
Aa, gwoli scislosci, bo pewnie zaraz padnie odpowiedz hNa, ze niczego nie wymuszal. Jessup od "protest odrzucony" kilka razy prosil o obsade biegu, a cala przepychanka miedzy hNem a Jessupem trwala 7 minut. Dosc dlugo biorac pod uwage, ze wystarczylo wykonac prosta komende "ctrl+c, ctrl+v". W zwiazku z powyzszym chcialem tez wniesc o ukaranie hNa za nieprzestrzeganie punktu VII 1. regulaminu ISQ.
Jeszcze jedna rzecz, na pewnej messengerowej grupie, na ktorej jest Jessup i hN kilkanascie minut przed cala akcja hN zasugerowal Jessupowi, zeby szybciej podpowiadal w biegach :D

Tyle ode mnie, pozdrawiam wszystkich (nawet DadoPrso), milego wieczoru.
Powtórka się należała wg regulaminu na sezon 14:
14. Powtórce podlegają biegi, w których wystąpiła co najmniej jedna z poniższych nieprawidłowości:
i) sędzia udzielił podpowiedzi przed upływem 30 sekund od rozpoczęcia wyścigu

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: GA-BSX

Post autor: boski »

A podpunkt i) nie jest nowelizacją regulaminu, która miała miejsce po meczu o którym mówimy? Pytam, bo mam skopiowany ten sam punkt regulaminu z dniu zawodów i podpunktu i) w nim nie ma

lowigus
Posty: 284
Rejestracja: 20 paź 2020, 10:13

Re: GA-BSX

Post autor: lowigus »

boski pisze: 20 paź 2021, 15:41 A podpunkt i) nie jest nowelizacją regulaminu, która miała miejsce po meczu o którym mówimy? Pytam, bo mam skopiowany ten sam punkt regulaminu z dniu zawodów i podpunktu i) w nim nie ma
Nie wiem, ja sprawdzałem z ciekawości w dniu gdy pisałem na forum :)

Odpowiedz

Wróć do „Protesty”