Komentatornia

Komentatornia i inne zagadnienia dotyczące ISQ
Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: Komentatornia

Post autor: hN »

Z tego co wiem Star Starachowice nie brał udziału w rozgrywkach żużlowych

A jeszcze Matic jedno. Miałeś na myśli Rangers czy Ci się pomyliło? Nie ma to żadnego znaczenia, po prostu chcę pokazać skąd wynika mój tok rozumowania.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

Falanga
Posty: 144
Rejestracja: 19 wrz 2021, 16:43

Re: Komentatornia

Post autor: Falanga »

A czy nie można pewnych rzeczy brać na logikę oraz zdrowy rozsądek i zdać się na sędziego? Tak jak w prawdziwym żużlu, gdzie możemy mieć dwie zbliżone do siebie sytuacje torowe, ale dwa razy wykluczać innego zawodnika.

Dobry przykład z tym Starem. Jesteśmy tu w takiej grupie, iż można przyjąć, że nikt sobie nie wymyślił żadnego klubu "Star Gniezno", tylko zwyczajnie, udzielającemu odpowiedź przypadkowo zabrakło tej jednej litery.

Nie wszystko da się ubrać w regulaminy. Zawsze znajdzie się coś, czego regulamin nie ujmuje, albo nie precyzuje. Dużo zależy od wyczucia sędziego, który w jednej akcji taką odpowiedź może uznać a w drugiej nie.

W dzisiejszym przypadku, według mnie sędzia podjął prawidłową decyzję.

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: Komentatornia

Post autor: hN »

Dałbym aż lajeczka Falanga, ale mod do forum nie działa jak powiniene :roll:

Raiders/Rangers to akurat taki przykład, który wyraźnie wskazuje, że Matic miał na myśli inną nazwę pisząc odpowiedź, nawet mimo tego, że zmieścił się w limicie literówek.

Star Gniezno jest oczywisty.
Stal Gniezno średnio.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

Kasper
Site Admin
Posty: 282
Rejestracja: 23 paź 2020, 15:06

Re: Komentatornia

Post autor: Kasper »

Cysu pisze: 15 gru 2021, 22:18 Bo powinny być 2 lity i z głowy. A nie wymyślanie kto co myślał.

Że zacytuje
kto popełnia literówki sobie szkodzi, bo przecież mógł napisać odpowiedź bezbłędnie.
no chyba że
Bartass popełniając błąd jednocześnie sobie szczęśliwie pomógł.
Chłopie, do Ciebie to i młotem tłukąc żadna argumentacja nie dotrze.

Próbujesz obśmiać te dwa cytaty jako sprzeczne. Tymczasem Bartass popełniając literówki oczywiście zaszkodził sobie, bo naraził się na to, że nie zmieści się w limicie literówek. Sęk w tym, że pomylił się i zrobił literówki spisując Twoją złą odpowiedź. To co mu wyszło, nie było innym zawodnikiem. Myląc się w spisie podał odpowiedź niejednoznaczną w nazwisku zawodnika (nie był ani Bakerem, ani Barkerem, podczas gdy Ty zwyczajnie podałeś nie tego, co trzeba) i na tym polega "szczęśliwość" i "pomocność" jego błędu.

Jeśli chodzi zaś o sytuację z "Raiders" vs "Rangers", to koledzy podawali już, że "Raiders" funkcjonuje jako nazwa klubu, w związku z tym to tak samo, jakbyśmy uznali "Start" dla odpowiedzi "Stal", co prawda mieści się w limicie literówek, ale to całkiem nie ta nazwa. Sędzia podjął dobrą decyzję.

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentatornia

Post autor: Paboł »

Ja bym temat podsumował tak:


Obrazek

Cysu
Posty: 281
Rejestracja: 20 lis 2020, 22:42

Re: Komentatornia

Post autor: Cysu »

Kasper pisze: 15 gru 2021, 23:14
Chłopie, do Ciebie to i młotem tłukąc żadna argumentacja nie dotrze.
Może najpierw młotkiem trzeba spróbować.
Próbujesz obśmiać te dwa cytaty jako sprzeczne. Tymczasem Bartass popełniając literówki oczywiście zaszkodził sobie, bo naraził się na to, że nie zmieści się w limicie literówek. Sęk w tym, że pomylił się i zrobił literówki spisując Twoją złą odpowiedź. To co mu wyszło, nie było innym zawodnikiem. Myląc się w spisie podał odpowiedź niejednoznaczną w nazwisku zawodnika (nie był ani Bakerem, ani Barkerem, podczas gdy Ty zwyczajnie podałeś nie tego, co trzeba) i na tym polega "szczęśliwość" i "pomocność" jego błędu.
Akurat jako pierwszy podałem tego co trzeba 8-)

A cytat fakt bardzo fajny, bardzo mi się podoba.

Tępy
Posty: 107
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:08

Re: Komentatornia

Post autor: Tępy »

Ale co to znaczy "szczęśliwość" literówek.
Albo są 2 lity dopuszczalne albo jest 0 literówek. I potem się robią potworki typu mirosław kowolik ok ale kowolik toruń juz nie jest ok. Jednoczesnie dariusz rachwalik i mariusz rachwalik jest innym przypadkiem niz miroslaw kowolik i miroslaw kowalik bo dodano miasto. Przecież to jest nielogiczne.
Bad Company- najlepszy zespół sezonu 13

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: Komentatornia

Post autor: hN »

Jak Kwiti w meczu RS-BAD zamiast Kuźniar wpisał Kuźniak to nikomu nie przeszkadzało ;)
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

Tępy
Posty: 107
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:08

Re: Komentatornia

Post autor: Tępy »

A znasz pełną genezę sytuacji? 😉
Bad Company- najlepszy zespół sezonu 13

Awatar użytkownika
Delejt
Posty: 93
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:03

Re: Komentatornia

Post autor: Delejt »

Kasper pisze: 15 gru 2021, 23:14 Jeśli chodzi zaś o sytuację z "Raiders" vs "Rangers", to koledzy podawali już, że "Raiders" funkcjonuje jako nazwa klubu, w związku z tym to tak samo, jakbyśmy uznali "Start" dla odpowiedzi "Stal", co prawda mieści się w limicie literówek, ale to całkiem nie ta nazwa. Sędzia podjął dobrą decyzję.
W przypadku nazwisk funkcjonuje zasada liczenia literówek w przypadku pełnego nazwiska, nawet jeśli jest zbieżne z innym zawodnikiem (np. odpowiedź Hans Nilsen oraz Zenon Proch będzie uznana za literówkę, a nie innego zawodnika), tak samo istnieje przesłanka czasowo-miejscowa (znowu, czerpiąc przykład z regulaminu, Kuźniak w pytaniu o Kuźniara będzie literówką, bo nie ma związku czasowego), a New Cross Rangers działało do 1963, jedyne drużyny Raiders jakie znalazłem funkcjonowały w latach 90. (II drużyna Berwick) oraz na początku XXI wieku (II drużyna Rye House).
12' Bad Company (I) - śr. 1,14 + złoto DMP
13' Bad Company (I) - śr. 1,375 + srebro DMP + 4. miejsce w IMP + srebro IMJ
14' Bad Company (I)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:40

Re: Komentatornia

Post autor: Paweu »

hN pisze: 16 gru 2021, 13:06 Jak Kwiti w meczu RS-BAD zamiast Kuźniar wpisał Kuźniak to nikomu nie przeszkadzało ;)
Jak dwa biegi wcześniej sędzia uznał, że Bogdan i Bohdan to dwa różne imiona, pomimo wskazania źródeł stanowiących inaczej, to nie byłeś taki hardy.
..."Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej."...


DMP ISQ '06 '07 '12
IMP ISQ '06
MPPK ISQ '07 '08 '12 '13
Złoty Nick '12
Trofeum Debiutantów '06

Śr.bieg. z całej "kariery": 2,298

Awatar użytkownika
Matic
Posty: 147
Rejestracja: 25 paź 2020, 12:58

Re: Komentatornia

Post autor: Matic »

Aha, czyli gdybym zamiast Raiders, napisał dajmy na to Raders, to byłaby ta "szczęśliwa" literówka. Jest to totalnie bez sensu. Na zasadzie "moja literówka jest lepsza niż twoja".
09' Black Panthers (II) - 2/16/10 - 1,600 NK
10' Bad Company (I) - 16/89/68 - 1,309 + MPKJ
11' Bad Company (I) - 20/115/100 - 1,150
12' Bad Company (I) - 20/95/66 - 1,439 + DM, DP
13' Bad Company (I) - 18/116/64 - 1,813 + MPK, DP, DM, ZK
14' Bad Company (I) - 17/124/69 - 1,797
---
92/555/377 - 1,472

mk
Posty: 107
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:51

Re: Komentatornia

Post autor: mk »

Jak dla mnie zaczyna to po raz kolejny przypominać dyskusję z magazynu najśmieszniejszej ligi świata nt mikroruchów czy innych pierdół, pt "sędzia mógł podjąć inna decyzję, ale się nie pomylił". Nie brnijmy w tą stronę raczej...
To jest post jakiego jeszcze nie było.
Au!

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: Komentatornia

Post autor: hN »

Matic pisze: 16 gru 2021, 15:05 Aha, czyli gdybym zamiast Raiders, napisał dajmy na to Raders, to byłaby ta "szczęśliwa" literówka. Jest to totalnie bez sensu. Na zasadzie "moja literówka jest lepsza niż twoja".
¯\_(ツ)_/¯ Niestety ale tak. Podobnie jak byś napisał "prch jancarz" przy odpowiedzi "Plech Jancarz".

Nigdy nie obejmiemy 100% przypadków. Ale nie będziemy teraz co chwilę zmieniać reguł o 180 stopni bo mamy nowe przykłady.
Paweu pisze: 16 gru 2021, 13:47 Jak dwa biegi wcześniej sędzia uznał, że Bogdan i Bohdan to dwa różne imiona, pomimo wskazania źródeł stanowiących inaczej, to nie byłeś taki hardy.

Przede wszystkim to Igła uznał to po proteście Boskiego, który wrzucił linka i rozwalił czat, a przeciwnych źródeł jakoś nie podawaliście.

Ogólnie NIGDY nie znajdziemy rozwiązania, które usatysfakcjonowałoby wszystkich. Jednemu przeszkadza obecna sytuacja, w której "raiders" to nie "rangers", innemu będzie przeszkadzać jak zaliczymy "proch jancarz" mimo, że chodziło o Plecha. Osobiście uważam, że casus "szcześliwej literówki" jest najbardziej fair ze względu na niską szkodliwość, to, że ISQ to tylko zabawa oraz fakt, że nie zdarza się to zbyt często.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Komentatornia

Post autor: boski »

hN pisze: 16 gru 2021, 13:06 Jak Kwiti w meczu RS-BAD zamiast Kuźniar wpisał Kuźniak to nikomu nie przeszkadzało ;)
no wlasnie przeszkadzalo, bo sedziowie jak zwykle przeszkadzali BAD i nie uznali odpowiedzi Kwitiego

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentatornia

Post autor: Paboł »

Generalnie ja bym proponował się cofnąć do samego początku. Tzn. czemu w ogóle istnieje zapis o literowkach w naszym quizie? A no dlatego, że kluczowe jest szybkie udzielenie odpowiedzi. A gdy się pisze szybko, to często zdarzają się literówki. Wiadomo, jeden jest tak otrzaskany z klawiaturą, że nawet pisząc najszybciej jak potrafi nie robi niemal literówek, inny (np. ja) potrafi ich narobić dużo więcej niż 2. 2 literówki dopuszczalne to jest pewien kompromis, który istnieje od bardzo dawna. Był już gdy ja wchodziłem do quizu. Generalnie idea jest taka, że pomimo litów zawodnik zna odpowiedź.

No i teraz dochodzimy do sedna sprawy. Otóż często nie zna :) Ja np teraz nie jestem pewien czy pisze się Nichols lub Nicholls, Hammill czy Hamill albo Joonas czy Jonas. Ale w litach się zmieszczę. Mało tego, często zdarza sie strzelanka po inicjałach, gdy nikt nie zna odpowiedzi i tak na logikę myślę sobie, że to też bez sensu, że ktos np strzeli Zdzisław Halep na pytanie o Zdzisława Hapa i dostanie punkty. A jednak wtedy raczej każdy przyjmuje to jako efekt uboczny regulaminu.

Ja jestem za tym, żeby być konsekwentnym i liczyć zawsze 2 lity łacznie z klasykiem Nilsen Nielsen. Kontrowersje będą zawsze, podobnie jak w obecnych przepisach. Z tą różnicą, że będzie wtedy 100% pewne, że uznajemy, bo teraz zaczyna się szukanie źródeł i dochodzenie czy był klub Raiders, czy był Barker w czasach Bakera itd.

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: Komentatornia

Post autor: Plonek »

Naczy przy podejmowaniu decyzji miałem chwile zawahania i pisałem już Matic 3, gdyż pokazywało mi odpowiedź na zielono. Po chwili zastanowienia zobaczyłem, że jednak Matic napisał Raiders a nie Rangers i uznałem, że to jest inna nazwa co zresztą Delejt potwierdził (dziękuję za czujność i pomoc!). Podobnie sytuacja jak ktoś wcześniej wspominał Stal i Start nie powinny być uznawane jako literówki tylko oddzielne odpowiedzi. Wszyscy wiemy, że regulamin jest dziurawy i nikogo w pełni nie zadowoli są zwolennicy twardych literówek a są zwolennicy różnego rodzaju interpretacji. Ja widzę rację zarówno u jednych i u drugich.
Swoją drogą myślę że w ogóle problemu by nie było gdyby nie automatycznie liczone literówki i tym samym liczenie na zielono, wtedy pewnie nikt by nie widział, że to mogą być dwie literówki. Może faktycznie trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem sztywno liczonych dwóch literówek bez względu na nilsenów/nielsenów? na pewno wykluczyłoby to takie sytuacje jak ta wczoraj i z pewnością wiele więcej podobnych, które będą się niedługo pojawiać.
FT.

Awatar użytkownika
Kamerun
Posty: 65
Rejestracja: 23 paź 2020, 11:03

Re: Komentatornia

Post autor: Kamerun »

Jako że poczułem się trochę wywołany do tablicy w ostatnim podcaście ( choć wiem, że nikt na pewno nie podejrzewa mnie o celowe działanie ) chciałbym tylko powiedzieć, że moja żona była tego dnia czwartego dnia po powrocie z synem ze szpitala po porodzie i każda minuta dłużej na czacie mogłaby skończyć się tym, że w nocy przypadkiem udusze się poduszką albo spadnę ze schodów przy okazji nadziewając się szyją na barierkę. Uwierzcie, było naprawdę blisko.

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Komentatornia

Post autor: boski »

spoko, rozumiemy i gratulacje! :D

Malak
Posty: 421
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:49

Re: Komentatornia

Post autor: Malak »

Kamerun, gratulacje! :)
06 Bad Company (I) 66/45 1,466
07 Dobre Duszki (I) 143/82 1,744
08 Dobre Duszki (I) 151/86 1,756
09 Dobre Duszki (I) 127/76 1,671
10 Dobre Duszki (I) 106/68 1,559
11 Dobre Duszki 2 (II) 209/97 2,155
12 Dobre Duszki 2 (II) 173/84 2,060
13 Dobre Duszki (I) 173/88 1,966
14 Dobre Duszki (I) 177/95 1,863
15 White Sox (I) 103/67 1,537
16 White Sox (I) 160/85 1,882

Drużynowe Mistrzostwa ('10, '09, '14, '13)
Mistrzostwa Par ('14, '16, '07, '09, '11)
Złoty Nick ('15)
Złoty Kask ('13, '16)
Srebrny Kask ('09, '15, '10)
Drużynowy Puchar ('08)

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Komentatornia

Post autor: Aszotek »

Kamerun, a jest ciemne, czy białe?

Taki głupi żarcik :P Gratulacje!

Awatar użytkownika
Kamerun
Posty: 65
Rejestracja: 23 paź 2020, 11:03

Re: Komentatornia

Post autor: Kamerun »

Aszotek pisze: 13 sty 2022, 22:40 Kamerun, a jest ciemne, czy białe?

Taki głupi żarcik :P Gratulacje!

Jestem tolerancyjny, jak dorośnie sam wybierze czy jest biały czy czarny :D

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: Komentatornia

Post autor: Plonek »

xD

Gratki :)
FT.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Komentatornia

Post autor: Aszotek »

Czy ktoś może mi pomoc na moja ślepotę? Nie mogę znaleźć tematu, w którym byłby na bieżąco aktualizowany ranking aktywności :D

Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 600
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:37
Lokalizacja: GW

Re: Komentatornia

Post autor: Rudolf »

Ehhh Panie, Panie, aleś niecierpliwy...

Będzie to będzie ;)
"Deszcze niespokojne
potargały sad.
A my na tej wojnie
ładnych parę lat..."

Odpowiedz

Wróć do „Dookoła ISQ”