Wyścig 9. DD-FT

Składanie protestów, decyzje
lowigus
Posty: 284
Rejestracja: 20 paź 2020, 10:13

Wyścig 9. DD-FT

Post autor: lowigus »

Chciałbym prosić Zarząd ISQ o odniesienie się do sytuacji z meczu DD-FT, nie tyle w formie rozpatrzenia protestu, którego nie składam co jasnego wskazania jak interpretować przepis na przyszłość. Odpowiedziałem na pytanie pisząc "Danny King" co nie zostało zaliczone przez sędziego Citasa, który z puli nie dostał takiej odpowiedzi. Przykładów takich mamy wiele - Greg/Gregory Hancock, Billy/ William Hamill, Terry/Terence Betts. To pierwsze, które przychodzą mi na myśl, później też kolejne, ale już mniej odnoszące się do tej konkretnej sytuacji - Leif "Basse" Hveem, Harold "Tiger" Stevenson. Z tego co pamiętam zawsze obie opcje były zaliczane. Jak w przyszłości interpretować te przypadki?

Awatar użytkownika
suharek
Posty: 131
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:32

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: suharek »

W przypadku pytań o imiona lub nazwiska, które występują w różnych wersjach lub analogicznych - np. Billy/William Hamill, Bohumil/Bob Brhel, Nicky/Nicki Pedersen itd. - jako prawidłowe uznaje się te warianty, których oficjalnie używa FIM bądź GKSŻ - np. Billy, Bohumil, Nicki itd. Drugie wersje są traktowane jako literówki.

lowigus
Posty: 284
Rejestracja: 20 paź 2020, 10:13

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: lowigus »

suharek pisze: 15 mar 2021, 23:58
W przypadku pytań o imiona lub nazwiska, które występują w różnych wersjach lub analogicznych - np. Billy/William Hamill, Bohumil/Bob Brhel, Nicky/Nicki Pedersen itd. - jako prawidłowe uznaje się te warianty, których oficjalnie używa FIM bądź GKSŻ - np. Billy, Bohumil, Nicki itd. Drugie wersje są traktowane jako literówki.
Znam ten przepis, ale chyba nie do końca rozstrzyga on sprawę, przede wszystkim zawodników, którzy już nie jeżdżą. A w dokumentach FIM widnieje choćby Joshua Bates, a chyba nikt by tak nie odpowiedział :)

Magik
Posty: 258
Rejestracja: 24 paź 2020, 13:45

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Magik »

Był jeszcze w 15 biegu John i Johnnie. Ja bym uznał obydwa ,Citas konsekwentnie żadnego. Na przyszłość moglibyśmy to jakoś unormować.

Podczas meczu DD FT z zasadniczej kolega Wazza strzelił Henka Gustafsson było przy tym sporo radości. Zaraz może się okazać,że w sumie też można było zaliczyć. :)

Awatar użytkownika
Citas
Posty: 178
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:06
Kontaktowanie:

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Citas »

Ogólnie w meczu było sporo sytuacji, które można było dwojako zinterpretować. Uważam, że mimo iż inni sędziowie na moim miejscu podjęliby inne decyzje, to nikogo wczoraj nie skrzywdziłem. Jednak dobrze, że takie sprawy wychodzą, to tylko prowadzi do rozwoju ISQ.
Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny

Magik
Posty: 258
Rejestracja: 24 paź 2020, 13:45

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Magik »

No nie ,choćby dlatego ,że byłeś konsekwentny. Poza tym FT wynik miało pod kontrolą, aczkolwiek ,żeby Płonek nie czuł się zbyt pewnie po wczoraj to co jakiś czas będę mu wmawiał ,że zrobił finał dzięki "Dannemu". ;)

Może jakaś lista zawodników ,którzy mają takie kłopotliwe imiona i na bieżąco będziemy tam dodawać tych którzy "sprawią" kłopoty?
Sędzia mógłby wtedy korzystać z takiej ściągi. Coś jak w przypadku przepis o nazwiskach, kiedy to trzeba sprawdzić czy kariery danych zawodników nie nachodziły się itd. Zawsze lepsze takie stracone 2-3 minuty niż kłótnie, protesty i zbędne powtórki.

Awatar użytkownika
Delejt
Posty: 93
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:03

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Delejt »

Popieram Magika. Jest jednak mimo wszystko zamknięta i ograniczona liczba zawodników, którzy używają zdrobnień bądź innych imion, lista byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem.
12' Bad Company (I) - śr. 1,14 + złoto DMP
13' Bad Company (I) - śr. 1,375 + srebro DMP + 4. miejsce w IMP + srebro IMJ
14' Bad Company (I)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:40

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Paweu »

Idąc tropem Danny'ego Kinga, od teraz zaliczajmy też odpowiedzi "Sam Tesar", "George Stancl" tudzież "Bo Brhel".
..."Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej."...


DMP ISQ '06 '07 '12
IMP ISQ '06
MPPK ISQ '07 '08 '12 '13
Złoty Nick '12
Trofeum Debiutantów '06

Śr.bieg. z całej "kariery": 2,298

Magik
Posty: 258
Rejestracja: 24 paź 2020, 13:45

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Magik »

To jednak nie to samo co Daniel Danny King, czy Steve Steven Worrall.

Strc
Posty: 259
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:31

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Strc »

Ja mam pytanie z racji tego że zostałem wydymany na tym samym casusie w biegu 7 BAD - RS.

Skoro reguły języka angielskiego wskauzją jasno że STEVE jest imieniem Stephen przy tak popularnym nazwisku jak Davies - nawet jeżeli był inny żużlowiec to nie powinno się uznać odpowiedzi mimo wszystko? przepisujemy język angielski na nowo bo jakiś ziomek kiedy gdzieś tam też startował na żużlu?

Skoro dopuszcza się i język angielski wskazuje jasno że Steve to zdrobnienie/streszczenia imienia Stephen to chyba powinno uznać się odpowiedź?

Wystarczy wpisać Steve i imię na google i pierwsze co wyskakuje https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen...
8 - Champions Team - 1,000 (13/13) I Liga Brąz DMP
9 - Black Panthers - 1,419 (88/62) II Liga Srebro MPKJ
10 - Red Sox - 0,967 (29/30) I Liga Brąz DMP
11 - Champions Team - 1,313 (130/99) I Liga
12 - Bad Company - 1,039 (53/51) I Liga Złoto DMP
13 - Red Sox - 1,382 (94/68) I Liga
14 - Red Sox - 1,023 (44/43) I Liga
15 - Red Sox - 1,712 (125/73) I Liga // Silver Sox - 1,635 (121/74) II Liga (gość) Brąz IM Spisu , Złoto GP Spisu
16 - Red Sox 1,479 (105/81) I Liga

Awatar użytkownika
Delejt
Posty: 93
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:03

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Delejt »

Billy Hamilla, Grega Hancocka czy Terry Bettsa wszyscy znamy.
Daniel King jest w oficjalnych źródłach bardzo często Dannym: http://www.speedwaygb.co.uk/riderindex20_k
Tak jak i Steven Worrall jest Steve'em: http://www.speedwaygb.co.uk/riderindex20_w
Stephen Davies nie ma żadnych źródeł na nazywanie go Steve'em. Wtedy równie dobrze moglibyśmy pisać Tomek Gollob, Jarek Hampel, czy Ziutek Jarmuła (patrz, bardzo podobny link mam do Twojego Stephena: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_(imi%C4%99) )
12' Bad Company (I) - śr. 1,14 + złoto DMP
13' Bad Company (I) - śr. 1,375 + srebro DMP + 4. miejsce w IMP + srebro IMJ
14' Bad Company (I)

igła
Posty: 106
Rejestracja: 27 paź 2020, 21:10

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: igła »

Strc pisze: 16 mar 2021, 21:21 Ja mam pytanie z racji tego że zostałem wydymany na tym samym casusie w biegu 7 BAD - RS.

Skoro reguły języka angielskiego wskauzją jasno że STEVE jest imieniem Stephen przy tak popularnym nazwisku jak Davies - nawet jeżeli był inny żużlowiec to nie powinno się uznać odpowiedzi mimo wszystko? przepisujemy język angielski na nowo bo jakiś ziomek kiedy gdzieś tam też startował na żużlu?

Skoro dopuszcza się i język angielski wskazuje jasno że Steve to zdrobnienie/streszczenia imienia Stephen to chyba powinno uznać się odpowiedź?

Wystarczy wpisać Steve i imię na google i pierwsze co wyskakuje https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen...

Czyli Tadka, Bartka, Przemka i Jaśka też uznasz. Odnoszę się tylko do pogrubionego tekstu

Strc
Posty: 259
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:31

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Strc »

Właśnie chodziło mi w tym całym zamieszaniu, że uznajemy zdrobnienia angielskie jako inne imię ale Krzyśka albo Cysia Kasprzaka to już by nie popuścił nikt ni uja...
8 - Champions Team - 1,000 (13/13) I Liga Brąz DMP
9 - Black Panthers - 1,419 (88/62) II Liga Srebro MPKJ
10 - Red Sox - 0,967 (29/30) I Liga Brąz DMP
11 - Champions Team - 1,313 (130/99) I Liga
12 - Bad Company - 1,039 (53/51) I Liga Złoto DMP
13 - Red Sox - 1,382 (94/68) I Liga
14 - Red Sox - 1,023 (44/43) I Liga
15 - Red Sox - 1,712 (125/73) I Liga // Silver Sox - 1,635 (121/74) II Liga (gość) Brąz IM Spisu , Złoto GP Spisu
16 - Red Sox 1,479 (105/81) I Liga

brzycho
Posty: 46
Rejestracja: 26 paź 2020, 11:30

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: brzycho »

Ale co wy tu zasmiecacie temat, co?

Speed
Posty: 118
Rejestracja: 25 sty 2021, 17:09

Re: Wyścig 9. DD-FT

Post autor: Speed »

Czy Zarzad rozwaza stworzenie przed kolejnym sezonem listy zawodnikow z przyjeta tu pisownia nazwiska i imienia? Wbrew pozorom, z pomoca innych quizowiczow, daloby sie to sprawnie ogarnac. Oczywiscie nazwiska nieujete w spisie nadal pozostalyby w gestii arbitra meczu.
Np. obecnie nie wiem ktore odp sa wlasciwe:
Edward Langer / Langier
Leon Majowicz / Majewicz
Eugeniusz Zendrowski / Zenderowski
Spotykane sa rozne wersje, dawniej z przewaga opcji nr 1, obecnie juz niekoniecznie

Odpowiedz

Wróć do „Protesty”