Jak technikowac?

Liga dwójek ISQ

Moderator: boski

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Jak technikowac?

Post autor: boski »

1. Ściągnij program z portalu ISQ -
link: https://isq.com.pl/download/
nazwa programu: liga dwójek
2. Otwórz program w excelu bądź wejdź na stronę www.excel.new i otwórz plik z programem zawodów
3. Wypełnij informację o składach po lewej stronie: nicki zawodników oraz nazwy drużyn
4. Po każdym biegu wpisuj punkty zawodnikom
5. Po zakończeniu zawodów wklej na forum tabelę biegową oraz punktację po prawej stronie

FAQ:
- Na kim ciąży odpowiedzialność za technikowanie?
Na gospodarzu meczu (czyli pierwszej drużynie wymienionej w rozpisce na forum). Oczywiście gospodarz może również zapytać o potechnikowanie innego gracza, ale to na nim ciąży odpowiedzialność za znalezienie osoby, która się tym zajmie.

- Dlaczego dwie drużyny są odpowiedzialne za znalezienie technika dwukrotnie, a dwie tylko raz?
Wynika to tylko i wyłącznie z matematyki ;-) Przed ogłoszeniem lig dokonałem jednoosobowego i absolutnie bezstronnego losowania numerów, przy czym teamy nr 1 i 2 są gospodarzami meczów dwukrotnie.

- czy technikowanie jest trudne?
Nie - wręcz jest banalnie proste :-) wystarczy wpisywać punktację po każdym biegu, program sam robi resztę

- Co zrobić kiedy któraś z drużyn chce dokonać zmiany?
Wpisac komendę =C7 w miejscu nicku zmienianego gracza w danym biegu jeśli zmiana dotyczy gospodarzy lub =G7 jeśli dotyczy gości

-Czy grozi mi odpowiedzialność karna za błąd przy technikowaniu?
Absolutnie nie, ale warto w razie wątpliwości dopytać bardziej doświadczonych quizowiczów o radę

vaikai
Posty: 49
Rejestracja: 05 paź 2022, 19:29

Re: Jak technikowac?

Post autor: vaikai »

Swoją drogą to do zweryfikowania, ale jak próbowałem otworzyć ściągnięty program za pomocą strony excel.new to nie miałem takiej opcji, musiałem wejść na onedrive.live.com i dopiero z tego poziomu można było wrzucić program na stronę i otworzyć w excelu online :D

Edit:

I nie jestem pewien czy to u mnie problem tylko, ale po zrobieniu zmiany w programie to punkty dostaje zawodnik zmieniany, a nie ten nowy który go zastąpił - zarówno w open office jak i wersji online :D

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Jak technikowac?

Post autor: boski »

co do pierwszej czesci Vaikai - powinno dzialac w momencie, w ktorym
1) sciagniesz program
2) wejdziesz na excel.new
3) klikniesz "otworz" i zaimportujesz program do excel.new ze sciagnietego pliku

co do drugiej czesci niestety masz 100% racji, program tworzylem ja czyli noob jesli chodzi o te klocki. Mamy tylko dwie trzyosobowe druzyny i pewnie takich zmian bedzie raptem kilka, planowalem to po prostu zmieniac recznie po wklejeniu na forum (zmiany mozna wyczytac z bieg po biegu). Zwyczajnie moja wiedza na temat excela nie pozwala na takie automatyczne przelaczanie zawodnika przy zmianie :p

vaikai
Posty: 49
Rejestracja: 05 paź 2022, 19:29

Re: Jak technikowac?

Post autor: vaikai »

Po kliknięciu na otwórz (jeżeli wcześniej się nie korzystało z excel.new) mam tylko listę plików o nazwie "ostatnie" i nic więcej mi się nie wyświetla (może to wina przeglądarki albo adblocka), w każdym razie problem jest banalny do rozwiązania, więc jakby ktoś miał to samo co ja, to tylko wystarczy otworzyć program w onedrive.live.com i potem już cały czas będzie siedział na excel.new jako "ostatni plik" :D. A co do zmian to nie jest wielki problem, żeby wpisywać ręcznie, dobra robota z tym programem i ligą dwójek, jest dobrze! :D

Cinek
Posty: 212
Rejestracja: 22 paź 2020, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Jak technikowac?

Post autor: Cinek »

W nowym programie Osvalda, w momencie kiedy zawodnicy mają literkę amiast punktów program ani nie przypisuje liter + wariuje (w meczu PP vs. SvS mieiśmy dwa W w jednym biegu i jednego gracza formuła w ogóle wyrzuciła)
1. miejsce w DM ISQ '14
1. miejsce w 2. lidze '14
1. miejsce w IM Spisu '14
1. miejsce w 4. Lidze Dwójek '15 z mrs. Tusią
1. miejsce w Drużynowym Pucharze Miast '15
3. miejsce w Kryterium Asów '15
3. miejsce w Złotym Nicku '13

Cinek
Posty: 212
Rejestracja: 22 paź 2020, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Jak technikowac?

Post autor: Cinek »

No i druga rzecz, że program w obsadzie nie odnotowuje zmian
1. miejsce w DM ISQ '14
1. miejsce w 2. lidze '14
1. miejsce w IM Spisu '14
1. miejsce w 4. Lidze Dwójek '15 z mrs. Tusią
1. miejsce w Drużynowym Pucharze Miast '15
3. miejsce w Kryterium Asów '15
3. miejsce w Złotym Nicku '13

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Jak technikowac?

Post autor: boski »

tak generalnie - nie planowalem przypisywania literek. Tutaj tez mala podpowiedz dla sedziow - nie musicie czekac na ostatnia odpowiedz, bo czy to bedzie w,0,czy d - niewiele to zmienia. Chodzi o to, zeby same zawody szly jak najsprawniej.

Osvald
Site Admin
Posty: 247
Rejestracja: 13 sty 2022, 22:47

Re: Jak technikowac?

Post autor: Osvald »

Dziękuję za uwagi.

Jest mi znana ta przypadłość gdy nie ma 3 miejsca. Wypuściłem wersję taką aby po prostu działała. Literki oczywiście wpisywać można, są zliczane jako 0 punktów do wyniku meczu.
Przy punktacji bieg po biegu problem jest jak dwóch zawodnikow nie zdobędzie punktów, stąd krzaki z trzecim miejscem, nie miałem czasu aby to zrobić, nie jest to az tak istotne i nie wpływa na wynik, można zawsze ręcznie poprawić. Co do braku literek przy zawodnikach w punktacji biegow to zamysł był by poprostu posortować wg kolejnosci w biegu a same literki w ISQ to trochę zbędny twór i tak wiadomo ze to ostatnie miejsce.
Co do zmiany zawodnika w obsadzie to ja sie wychowalem w ISQ na programach mareckiego gdzie technicy recznie zmiany wpisywali, stad tez brak tego bo nawet przy konsultacjach bosky twierdzil ze obsada jest zbędna tutaj no ale dodalem ją aby dawala wynik meczu na bieżąco. Program mial byc prosty i taki wyszedl po 2 dniach, a o zmianach oczywiscie mozna pomyslec w przyszlosci.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Liga dwójek”