6 bieg meczu BF vs FT

Składanie protestów, decyzje
Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Plonek »

Witam,

Zwracam się z prośbą o weryfikację szóstego biegu dzisiejszego meczu trzynastej kolejki pierwszej ligi do punktacji przed powtórką czyli:
Vanpraag 3
Sasla123 2
hN1
Rudolf 0

a tym samym do weryfikacji meczu.

Obrazek
Pytanie: 6. Amerykanie Greg Hancock i Billy Hamill swoje kariery w lidze brytyjskiej rozpoczęli w zespole, dla którego 10 lat wcześniej tytuły DM kraju zdobywał ich rodak Bruce Penhall. Kiedy klub został po sezonie 1996 przeniesiony i musiał rozpoczynać od zaplecza, obaj zdecydowali się na przenosiny do innego uznanego ośrodka. Co ciekawe, nie wygrali ligi brytyjskiej ani w jednej, ani drugiej drużynie. Podaj oba miasta, które reprezentowali w tamtym okresie przez kilka sezonów.
Rozchodzi się głównie o tą część:
Kiedy klub został po sezonie 1996 przeniesiony i musiał rozpoczynać od zaplecza, obaj zdecydowali się na przenosiny do innego uznanego ośrodka.
Sędzia powtórzył bieg z uwagi na fakt, że po rozpadzie każdy z nich poszedł gdzie indziej czyli w 97 Hamill był w Belle Vue a Hancock już w Coventry.

W dalszej części pytania mamy jednak wspomniany fakt, że:
Podaj oba miasta, które reprezentowali w tamtym okresie przez kilka sezonów.
czyli jak wiadomo, OBOJE nie reprezentowali Belle Vue a Coventry tymbardziej, że jest wskazany fakt o kilku sezonach.

Uważam, że jest to typowy błąd z kategorii błędów mało istotnych, jeśli w ogóle uznajemy to za błąd bo tu już jest interpretacja dla polonistów czy stwierdzenie, że obaj zdecydowali się na przenosiny do innego uznanego ośrodka wskazuje na to, że razem do jednego ośrodka czy każdy do innego uznanego ośrodka. Tym bardziej, że żaden z zawodników nie wskazał w odpowiedzi na Belle Vue.
Tyle z mojej strony bo już późno, ewentualnie jutro coś jeszcze dorzucę.
FT.

Vanpraag
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2020, 20:50

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Vanpraag »

Odnośnie tego screena to trzeba przyznać, że sędzia uznał po proteście moje 3 punkty za Cradley Heath (pierwotnie dostałem zero). Natomiast późniejszy protest ze strony BF spowodował powtórkę biegu. Właściwie Plonek opisał dokładnie to co sam chciałem zawrzeć w swoim wpisie, więc nie będę oczywiście tego wszystkiego dublował. Chciałbym podkreślić jedynie fakt, że skoro podchodzimy tak drobiazgowo do zawartości merytorycznej pytania (sam fakt startów Hamilla w Belle Vue w 1997 roku nikogo nie mógł zmylić) to może równie drobiazgowo podejdźmy też do semantyki. W informacji zawartej w pytaniu nie ma przecież literalnie podanego faktu, że obaj odeszli w tym samym czasie do jednego klubu. Nie ma nawet podanego faktu, że nastąpiło to w następnym sezonie po upadku klubu z Cradley Heath. Więc moim zdaniem decyzja o powtórce była pochopna.
Oczywiście rezultat tego biegu (mógł decydować o bonusie) nie wpłynął na wynik meczu i układ tabeli, ale z racji tego, że zbliżają się play-offy chciałbym uczulić autorów pytań, pulowych oraz sędziów na tego typu sytuacje.
BTW
Nie mam żadnych pretensji do BF za protest, a ni tym bardziej do Igły za decyzję o powtórce.
Pozdrawiam

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Aszotek »

Ale jaką tu byś chciał odpowiedz uznawać? Bo po większości pytania pasuje zarówno Cradley i Coventry, jak i Cradley i Manchester. Tyle, że w Manchesterze Hamill nie był kilka sezonów. Przez to pytanie jest tak zamotane, że w zasadzie nie wiadomo, o co chodzi.

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Plonek »

Panie Aszotek, Manchester nie pasuje.
FT.

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: hN »

Vanpraag pisze: 25 lut 2022, 00:03 W informacji zawartej w pytaniu nie ma przecież literalnie podanego faktu, że obaj odeszli w tym samym czasie do jednego klubu. Nie ma nawet podanego faktu, że nastąpiło to w następnym sezonie po upadku klubu z Cradley Heath.
Kiedy klub (...) musiał rozpoczynać od zaplecza, obaj zdecydowali się na przenosiny do (...) OŚRODKA..


Moim zdaniem to jednoznacznie wskazuje, że chodziło o konkretny JEDEN moment. Ostatnie zdanie z kluczem też odnosi się do całości okresu, w którym startowali Hancock i Hamill, co w przypadku Hamilla wyklucza "oba".

Faktograficznie natomiast pytanie jest w ogóle schrzanione bo Heathens przenieśli się NA sezon 1996 do Stoke, startowali jako Cradley and Stoke Heathens, a samo miasto, które można by tutaj również zaliczyć to Dudley, w granicach którego leżał ich stadion do roku 1995. Penhall zdobył mistrzostwo z Cradley w 1981 roku, Hancock jeździł tam od 1989 (8 lat), a Hamill od 1990 (9 lat) - w pytaniu jest, że rozpoczęli w tym samym sezonie. Klub o nazwie zbliżonej do Heathens (Club Cradley Heath) też od razu nie jeździł - pierwsze mecze odbyły się dopiero w 1999 roku.

O Bees wiemy też z tego pytania, że był to uznany ośrodek, w którym Hancock i Hamill nie zdobyli mistrzostwa, chociaż reprezentowali je przez kilka sezonów.

Szukając analogii można by napisać np. pytanie o Pedersenie i Bjerre, że "Po nieudanym sezonie 2018, obaj zdecydowali się na przenosiny do innego uznanego ośrodka.", z tym, że Nicki zaliczył jeszcze sezon w Zielonej Górze...

Osobiście nie pamiętałem, że Hamill jeździł ten jeden sezon w Belle Vue w momencie rozgrywania biegu, ale doskonale pamiętałem z artykułu o historii Heathens, że każdy poszedł w swoją stronę, więc dla mnie tak skonstruowane zdanie było zmyleniem.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: boski »

co do postu Aszotka, tez chcialbym sie dowiedziec kiedy Hancock reprezentowal Belle Vue przez kilka sezonow :p

i jeszcze taka jedna dygresja, tym razem do slow hNa - to jest dla Ciebie blad znaczacy, ale to, ze w pytaniu padaja dwa tytuly i miasta, a gosc robi jeden tytul, to jest blad nieznaczacy? ee, cos tu nie gra z logika :)

abstrahujac od logiki hNa, blad w pytaniu, nadaje sie do powtorki.

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Plonek »

Czy to był błąd istotny wpływający na pozostałą część pytania? i sam klucz w nim zawarty?
FT.

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: boski »

moim zdaniem nie. zwlaszcza, ze nikt nie podal Belle Vue jako jednej z odpowiedzi, a i chyba nie twierdzi, że wahał się by ją podać. Ale to troche plonna dyskusja, bo błąd w pytaniu jest.

Pytanie, czy istotny, czy nie. Zasadniczo pytanie dotyczyło klubów, w których obaj przejechali kilka sezonów, a takie były tylko dwa w lidze angielskiej. Klucz wyznacza tylko jedną poprawną odpowiedź, ale jest błąd w treści, dlatego ja bym pewnie powtórzył.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: Aszotek »

boski pisze: 25 lut 2022, 00:31 co do postu Aszotka, tez chcialbym sie dowiedziec kiedy Hancock reprezentowal Belle Vue przez kilka sezonow :p

i jeszcze taka jedna dygresja, tym razem do slow hNa - to jest dla Ciebie blad znaczacy, ale to, ze w pytaniu padaja dwa tytuly i miasta, a gosc robi jeden tytul, to jest blad nieznaczacy? ee, cos tu nie gra z logika :)

abstrahujac od logiki hNa, blad w pytaniu, nadaje sie do powtorki.
Napisałem wyraźnie, że większość pytania wskazuje na to, że pyta się o kolejne kluby Hancocka i Hamilla. Jednym z nich było Belle Vue, drugim Coventry. Dopiero ostatnie zdanie mówi o reprezentowaniu przez kilka sezonów, czyli Belle Vue nie pasuje, ale w ten sposób całe pytanie jest bez sensu, bo wychodzi na to, że pytanie jest tylko o kolejny klub Hancocka, ewentualnie o kolejny-kolejny klub Hamilla, ale treść pytania wcześniej wskazuje, że jednak nie chodzi o klub kolejny-kolejny, tylko o kolejny. Jak dla mnie to po prostu błędne pytanie i wprowadza ogromne zamieszanie, nie wiadomo, jakiej odpowiedzi oczekuje się od zawodników i słuszna powtórka. Bo klucz musi współgrać z resztą pytania.

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: boski »

No to chyba polskiego nas uczyli Niemcy i Czesi, bo ja tam nie widzę informacji o kolejnym klubie co tak bardzo wytluszczasz. widzę za to informacje, że pyta się o kolejny wspólny klub (a co, też sobie pogrubie)

Awatar użytkownika
hN
Posty: 684
Rejestracja: 21 paź 2020, 00:34

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: hN »

Szyk zdania jest taki, jakby po upadku Heathens podjęli wspólną decyzję o przejściu do Coventry i to zrobili. Coś jak bracia Gollobowie do Tarnowa ;)
A skoro tak nie było to mamy błąd. Tyle i tylko tyle.

Igła podjął decyzję, że była to Kategoria B błędu i powtórzył bieg. Ja bym to nazwał błędem "B,5" bo było to dość istotne w kontekście informacji. O Coventry w tym pytaniu mamy: "Hamill i Hancock jeździli tam razem przez kilka lat", "uznany klub", "przeszli tam razem po upadku Heathens", "nie zdobyli mistrzostwa". Niby dużo, ale naprowadza na poprawną odpowiedź dość mało. Ciężko więc stwierdzić jednoznacznie, że błąd w jednej z tej informacji jest małoznaczący czyli Kategorii C.

btw: gdyby wyciąć "kilka sezonów" z klucza to moja odpowiedź też by siadła? "Tamten okres" nie jest sprecyzowany a 2005 to też już dość daleko...

Ogólnie pytanie jest mocno skomplikowane w swojej konstrukcji, a wymaga prostej odpowiedzi. Po dłuższym zastanowieniu nie wiem czy to dobry kierunek dla Quizu.
🥇 DM ISQ '11 🥈 DM ISQ '10 🥈 DM ISQ '12 🥉DM ISQ '15 🥉DM ISQ '16
🥇 MPK ISQ '14 🥈 MPK ISQ '05 🥈 MPK ISQ '08
🥉 IM ISQ '14
ktoś bardzo mądry pisze:ISQ to tylko zabawa.

igła
Posty: 106
Rejestracja: 27 paź 2020, 21:10

Re: 6 bieg meczu BF vs FT

Post autor: igła »

Dla mnie w pytaniu jest jasne stwierdzenie, że w tym samym momencie odchodzili z Cradley i udali się do innego OŚRODKA. Liczba pojedyńcza, czyli tego samego. Tak rozumiem to czytając po Polsku. A tak nie było, Hamill poszedł z Cradley do Belle Vue.

Był protest w związku z tym, dla mnie uzasadniony prawidłowo. W moim mniemaniu jest to znaczący fakt, który może wprowadzić w błąd. Czy wprowadził? Nie wiem. Ale nie jest mi to potrzebne jeżeli moim zdaniem pytanie zawiera błąd w znaczącym fakcie. Takim jest informacja o jednoczesnym i tym samym transferze obu zawodników, który jednak nie pokrywa się z rzeczywistoscią.

Odpowiedz

Wróć do „Protesty”