Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Moderator: Aszotek

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

W tym temacie proszę o wszelkie uwagi, propozycje, pytania - tu będę rozjaśniał wszelkie wątpliwości.

Teraz odnośnie regulaminu - najważniejsze punkty (zebrane w całość):

1. Limit jednostek na sezon - 100 j, możliwość dokupienia jednostek poprzez wpłatę na konto ISQ, 1 j = 1 zł, wpłata minimum 10 zł.

2. Zawodnicy sami decydują, jak rozkładają swoje pozostałe jednostki w danej kolejce - tak jak u bukmachera. Możliwe są zakłady pojedyncze, jak i kumulacje. Nie ma zakładów systemowych. Łączyć można dowolne zdarzenia.

3. W przypadku zakładu "kto lepszy" oraz zakładu drużynowego, pierwszy kurs dotyczy pierwszego wymienionego zawodnika lub drużyny, zaś drugi kurs drugiego wymienionego zawodnika lub drużyny. Jeżeli jest zakład na remis, to jest to kurs środkowy, wtedy kurs na drugiego zawodnika lub drużynę jest kursem trzecim.

4. W przypadku zakładu "więcej punktów niż" pierwszy kurs to kurs na to, że zawodnik zdobędzie więcej punktów niż wskazano, zaś drugi, że mniej.

5. Bierzemy pod uwagę zdobywane punkty bez bonusów.

6. Bierzemy pod uwagę wszystkie starty zawodnika. Do rozliczenia zakładu "kto lepszy" każdy z zawodników musi odjechać co najmniej 3 biegi, inaczej zakład jest anulowany. Do rozliczenia zakładu "więcej punktów niż" zawodnik musi odjechać minimum 3 biegi, w przeciwnym razie zakład jest anulowany. Jeżeli jednak w 3 biegach nie jest możliwe osiągnięcie wymaganej liczby punktów, wtedy zawodnik musi odjechać co najmniej tyle biegów, by w ogóle były matematyczne szanse zdobycia tylu punktów. Jeżeli zaś zawodnik pojedzie mniej niż 3 biegi, ale zdobędzie wymaganą liczbę punktów, zakład na to, że zdobędzie ich więcej zostaje uznany za wygrany.

7. Zakłady specjalne nie mogą stanowić pojedynczego zdarzenia, musi być co najmniej jeszcze jedno inne zdarzenie na kuponie. Ponadto zakład uwzględniający zdarzenie specjalne nie może być wyższy niż 10 jednostek oraz zakładu takiego postawić nie może osoba, której bezpośrednio dotyczy zakład, czyli jeżeli zakład jest w 100% zależny od zachowania tej osoby, np. Daniel przy zakładzie, czy trener BF weźmie co najmniej 2 razy czas.

Witek
Site Admin
Posty: 1165
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:02

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Witek »

Aszotek pisze: 28 sty 2021, 15:03
6. Do rozliczenia zakładu "więcej punktów niż" zawodnik musi odjechać minimum 3 biegi, w przeciwnym razie zakład jest anulowany. Jeżeli jednak w 3 biegach nie jest możliwe osiągnięcie wymaganej liczby punktów, wtedy zawodnik musi odjechać co najmniej tyle biegów, by w ogóle były matematyczne szanse zdobycia tylu punktów.
A co w przypadku typu np. Levis - więcej niż 5,5. Obstawie, że więcej. Levis pojedzie w dwóch biegach i zrobi 6 pkt. Zaś stracę aszotki?!
Indywidualny Mistrz ISQ 09'
Drużynowy Mistrz ISQ 08', 09'
Złoty Nick 07'


Kariera: Red Sox (5-15) - 1684 punktów, 873 biegów, śr. 1,929.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Witek pisze: 28 sty 2021, 16:38
Aszotek pisze: 28 sty 2021, 15:03
6. Do rozliczenia zakładu "więcej punktów niż" zawodnik musi odjechać minimum 3 biegi, w przeciwnym razie zakład jest anulowany. Jeżeli jednak w 3 biegach nie jest możliwe osiągnięcie wymaganej liczby punktów, wtedy zawodnik musi odjechać co najmniej tyle biegów, by w ogóle były matematyczne szanse zdobycia tylu punktów.
A co w przypadku typu np. Levis - więcej niż 5,5. Obstawie, że więcej. Levis pojedzie w dwóch biegach i zrobi 6 pkt. Zaś stracę aszotki?!
Słuszna uwaga. W takim wypadku zakład zostaje zaliczony. Właśnie nanoszę poprawkę.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Dodano kolejny punkt regulaminu:

7. Zakłady specjalne nie mogą stanowić pojedynczego zdarzenia, musi być co najmniej jeszcze jedno inne zdarzenie na kuponie. Ponadto zakład uwzględniający zdarzenie specjalne nie może być wyższy niż 10 jednostek oraz zakładu takiego postawić nie może osoba, której bezpośrednio dotyczy zakład, czyli jeżeli zakład jest w 100% zależny od zachowania tej osoby, np. Daniel przy zakładzie, czy trener BF weźmie co najmniej 2 razy czas.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Skoro i tak (prawie) wszyscy już posługują się wymyślona przez Witka jednostką (aszotki), od kolejnej kolejki będzie to już oficjalna nazwa naszej waluty 😅

Malak
Posty: 421
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:49

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Malak »

Radku, bez złośliwości, ale czy DD może posługiwać się farndonami, oczywiście przy przeliczniku 1AST = 1FND. Byłoby bardziej swojsko dla nas.
06 Bad Company (I) 66/45 1,466
07 Dobre Duszki (I) 143/82 1,744
08 Dobre Duszki (I) 151/86 1,756
09 Dobre Duszki (I) 127/76 1,671
10 Dobre Duszki (I) 106/68 1,559
11 Dobre Duszki 2 (II) 209/97 2,155
12 Dobre Duszki 2 (II) 173/84 2,060
13 Dobre Duszki (I) 173/88 1,966
14 Dobre Duszki (I) 177/95 1,863
15 White Sox (I) 103/67 1,537
16 White Sox (I) 160/85 1,882

Drużynowe Mistrzostwa ('10, '09, '14, '13)
Mistrzostwa Par ('14, '16, '07, '09, '11)
Złoty Nick ('15)
Złoty Kask ('13, '16)
Srebrny Kask ('09, '15, '10)
Drużynowy Puchar ('08)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:40

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Paweu »

Malak pisze: 06 lut 2021, 12:21 Radku, bez złośliwości, ale czy DD może posługiwać się farndonami, oczywiście przy przeliczniku 1AST = 1FND. Byłoby bardziej swojsko dla nas.
Ale bym ci dał jakąś fajną reakcję, gdyby forum na to pozwalało.
..."Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej."...


DMP ISQ '06 '07 '12
IMP ISQ '06
MPPK ISQ '07 '08 '12 '13
Złoty Nick '12
Trofeum Debiutantów '06

Śr.bieg. z całej "kariery": 2,298

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Malak pisze: 06 lut 2021, 12:21 Radku, bez złośliwości, ale czy DD może posługiwać się farndonami, oczywiście przy przeliczniku 1AST = 1FND. Byłoby bardziej swojsko dla nas.
Jak uważacie.

Witek
Site Admin
Posty: 1165
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:02

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Witek »

Czy Typer będzie prowadzony w sezonie 14? Czy też można przenieść temat do archiwum?
Indywidualny Mistrz ISQ 09'
Drużynowy Mistrz ISQ 08', 09'
Złoty Nick 07'


Kariera: Red Sox (5-15) - 1684 punktów, 873 biegów, śr. 1,929.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Myślę, że mógłbym dalej prowadzić, ale jednak w tradycyjnej formie, bo jest mniej czasochłonna. Jeszcze pomyślę, jak dokładnie.

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Plonek »

No i jak z tym Typerem? bo lud się niecierpliwi :D IMO tradycyjna opcja byłaby lepsza, ale fajnie byłoby jakby wystartowało od drugiej kolejki :)
FT.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Wystartuje właśnie od drugiej, co do formy to będzie hybryda tradycyjnej i bukmacherki, niedługo wszystko będzie jasne :)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:40

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Paweu »

Czy w tym wątku można zgłaszać reklamacje dot. naliczania wyników do typera?
Jeżeli tak, to ja zaczynam. Mianowicie w poprzedniej kolejce nie zaliczyłeś mi dwóch zdarzeń dot. meczu FT-BAD: zwycięstwa gospodarzy (ewidentny błąd) i zdarzenia co do użycia rezerwy taktycznej. Może to nie wynikać jasno z programu, ale podobno Mezzi puścił mnie jako RT w którymś z biegów w środkowej fazie meczu. Walczyłem wtedy z lagami, więc dopiero po fakcie dowiedziałem się, że jechałem z taktyka.

Najlepiej byłoby, gdyby potwierdził to Mezzi i trener drużyny przeciwnej, sędziego bym o to nie męczył, bo pewnie już nie pamięta, że gwizdał w tym meczu xD
..."Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej."...


DMP ISQ '06 '07 '12
IMP ISQ '06
MPPK ISQ '07 '08 '12 '13
Złoty Nick '12
Trofeum Debiutantów '06

Śr.bieg. z całej "kariery": 2,298

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: boski »

tez sie zdziwilem, ze ten zaklad byl rozliczony jako przegrany, bo Mezzi nie pisal generalnie przy zadnej zmianie czy jest ona zwykla czy taktyczna :p ale w sumie mi to i tak nic nie zmienia :D

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Plonek »

Zgadza się pamiętam, że był tam taktyk bo miałem stawiać, że nie będzie.
FT.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

To zweryfikuję, jeśli potwierdzicie, że taktyk był :D

Awatar użytkownika
Plonek
Posty: 952
Rejestracja: 23 paź 2020, 08:41
Lokalizacja: Klęczany

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Plonek »

Potwierdzam, był.
FT.

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

Przykro mi, należysz do kasty władzy. W naszym kraju to powoduje, że nie można Ci ufać i musisz pokazać inny dowód 😂

igła
Posty: 106
Rejestracja: 27 paź 2020, 21:10

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: igła »

Paweu pisze: 14 lut 2022, 22:05 Czy w tym wątku można zgłaszać reklamacje dot. naliczania wyników do typera?
Jeżeli tak, to ja zaczynam. Mianowicie w poprzedniej kolejce nie zaliczyłeś mi dwóch zdarzeń dot. meczu FT-BAD: zwycięstwa gospodarzy (ewidentny błąd) i zdarzenia co do użycia rezerwy taktycznej. Może to nie wynikać jasno z programu, ale podobno Mezzi puścił mnie jako RT w którymś z biegów w środkowej fazie meczu. Walczyłem wtedy z lagami, więc dopiero po fakcie dowiedziałem się, że jechałem z taktyka.

Najlepiej byłoby, gdyby potwierdził to Mezzi i trener drużyny przeciwnej, sędziego bym o to nie męczył, bo pewnie już nie pamięta, że gwizdał w tym meczu xD

W 9 biegu taktyk Paweu przy 28-20 dla FT potwierdzam

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Aszotek »

OK, to zweryfikuję te zakłady :)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:40

Re: Regulamin, uwagi, propozycje, pytania

Post autor: Paweu »

Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji, Igle i Plonkowi za wstawiennictwo, a Mezzi, za to co zrobił (albo raczej czego nie zrobił), niech szuka nowego lidera na przyszły sezon :mrgreen:
..."Jeden pindol był cieniutki, a drugi gruby jak świnia. Może ukąszenie świni boli, lecz to rany po leszczynie goją się dłużej."...


DMP ISQ '06 '07 '12
IMP ISQ '06
MPPK ISQ '07 '08 '12 '13
Złoty Nick '12
Trofeum Debiutantów '06

Śr.bieg. z całej "kariery": 2,298

Odpowiedz

Wróć do „Typer ISQ”