Aszotek pisze: ↑18 mar 2022, 23:37
hN pisze: ↑18 mar 2022, 21:09
Ale ja nie układam dobrych pytań. Poza tym uważam, że właśnie nie powinno być tak, że w jednych zawodach są pytania jednej osoby
To daj przykład dobrego pytania.
Wtedy zobaczysz, że to pojęcie względne, bo na pewno znajdę coś, co mi się w nim nie podoba.
I tak w każdym pytaniu ktoś coś znajdzie.
Urodził się w Sheffield, jednak starty na żużlu rozpoczął w Cradley Heath. Większość kariery związany był właśnie z tymi dwoma klubami. Na początku lat 90-tych wygrał młodzieżowe mistrzostwa Wielkiej Brytanii, pokonując m.in. Lorama i Screena. W 1999 roku trafił do TŻ-u Opole. Wystąpił w dwóch spotkaniach, w których spisał się przyzwoicie, jednak działacze oczekiwali więcej. Zasłynął głównie z wykluczenia za podgrzewanie opony przed startem. Podaj jego imię i nazwisko.
Mamy bardzo podobny człon do pytania o Zvone Gerjevica, a jednocześnie nie odnosi się to do konkretnych zawodów, raczej podane jako krótka ciekawostka.
Dwukrotny Młodzieżowy Mistrz Czech. Czterokrotnie wystąpił w finałach MEJ, jednak tylko raz otarł się o podium, medal przegrywając w biegu dodatkowym, pozostałe finały kończył pod koniec stawki. Podobnie, jak jedyny finał IMŚJ, w którym wziął udział. W polskiej lidze zadebiutował w wieku dwudziestu lat w drugoligowym Kolejarzu Opole, furory jednak nie zrobił. Wobec braku sponsorów w wieku 23 lat zakończył karierę. Podaj jego imię i nazwisko.
Multum faktów bez niepotrzebnego rozpisywania się "obok" pytania. Praktycznie nie do znalezienia w googlach.
Urodził się w Londynie. W swoich pierwszych zawodach w 1948 roku zdobył jedenaście punktów, jednak od razu został zdyskwalifikowany, gdyż wykryto że ma tylko 15 lat. W latach 50-tych zaliczył kilka występów w reprezentacji Anglii. Po zakończeniu kariery został przewodniczącym British Speedway Promoters Association, a także menadżerem angielskiej kadry. Podaj jego imię i nazwisko.
Fakty, fakty, fakty bez niepotrzebnych znaków.
Czech który miał okazję startować w IM Australii w Polsce w lidze zadebiutował w 2006 roku. Od razu zasmakował startów w Ekstralidze, lecz finalnie okazały się to dla niego za wysokie progi. Na sezon 2009 zszedł do pierwszej ligi bronić barw „Startu”, lecz tam nie mógł cieszyć się stałym miejscem w składzie. W karierze dwukrotnie wygrywał MIM Czech. Rok 2007 był dla niego szczęśliwy albowiem mógł się cieszyć z medali w DMŚJ, jak również IMEJ. Podaj imię i nazwisko zawodnika oraz miasto jego pierwszego polskiego klubu.
Tutaj trochę bardziej na "znalezienie" ale pytanie jest tak proste, że wstyd to szukać.
Andrzej Jurczyński to żywa legenda Włókniarza Częstochowa - zdobył ze swoim klubem dwa złote medale DMP - w 1974 roku jako zawodnik oraz w 2003 jako trener. Całą karierę był wierny macierzystym barwom, a poza Częstochową ścigał się zaledwie jeden rok - w 1978 wraz z Markiem Cieślakiem oprócz Włókniarza startowali również w jednym z angielskich klubów. Jak nazywała się ta drużyna (3 człony)?
Jeden fakt, wyraźnie jednak podkreślony i zaakcentowany. Zielona część faktycznie wklepana dla wypełnienia limitu znaków, ale nie przeszkadza w odbiorze pytania, bo jest z nim związana.
Ogólnie to jest to czego oczekiwałbym od quizu - faktografia wrzucona w zwięzłe historie.
I w podobnym stylu staram się pisać moje pytania. Czasami wychodzi, czasem nie.
Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski, którego pociągała praca w milicji. Z tego też względu po najlepszym dla siebie sezonie, w którym zdobył srebrny medal IMP przeszedł z rybnickiego Górnika do Polonii Bydgoszcz. Co ciekawe – złoty medal przegrał… sumą czasów! Po zakończeniu 20 biegów miał tyle samo punktów co Włodzimierz Szwendrowski, z którym wygrał bezpośredni pojedynek. Później nigdy już nie zbliżył się do tego poziomu. Zmarł w 1999 roku. Podaj jego imię oraz nazwisko.
Urodzony w 1962 w Maceracie, wielokrotny medalista włoskich mistrzostw. Trzykrotnie kończył karierę, ale ciągnęło go na tor tak mocno, że zbudował trzy tory do żużla na półwyspie apenińskim. Reprezentując Włochy startował m.in. w połowie lat 80-tych w półfinałach Mistrzostw Par, finale kontynentalnym eliminacji do IMŚ, by ponad 20 lat później pojechać w Drużynowym Pucharze Świata w Eastbourne. Podaj jego imię i nazwisko.
W tym klubie startowały takie sławy jak Jack Parker, Vic Duggan czy Bill Kitchen. Ich przygody z ligą była jednak bardzo krótkie. Po 5 latach startów SCB zadecydowało, że klub nie przystąpi do rozgrywek. W latach 1962-63 na krótko powrócili pod wodzą Trevora Redmonda, jednak nie zagrzali miejsca i kolejny raz speedway zniknął z tego miasta. Kolejny powrót zaliczyli w 1997 startując na torze położonym… w kamieniołomie porcelany! Po trzech latach obiekt przejęło jednak Trelawney Tigers. Podaj angielski przydomek tej drużyny.
Urodzony w Bydgoszczy, ale wychowywał się na mazurach. Złapał jednak żużlowego bakcyla i pierwsze kroki stawiał w bydgoskiej Polonii pod okiem Zbigniewa Ruteckiego. Ten jednak stwierdził, że nie będzie z niego żużlowca, młody zawodnik trafił więc do Torunia gdzie w 2004 roku zdobył licencję. Rok później zdobył złoto MDMP przywożąc w parze z Marcinem Jagusiem punkty na wagę zwycięstwa, a w 2007 odebrał złoto MMPPK, mimo iż na torze się nie pojawił. Po zakończeniu wieku juniora próbował jeszcze sił w Równem, ale po zaliczeniu trzech biegów zdecydował, że zakończy karierę. Podaj jego imię i nazwisko.
Mimo dużych ograniczeń dotyczących maksymalnej średniej dla drużyny, w 2013 roku Neil Middleditch zbudował w Poole prawdziwą hydrę. W drużynie tej startowali wielokrotni mistrzowie świata we wszelkich kategoriach – Hancock, Ward, Holder, Janowski czy Miśkowiak. Był to jednak też drugi sezon w Anglii dla późniejszego mistrza Słowacji, który zadebiutował rok wcześniej w Ipswitch Witches, a w swojej karierze reprezentował chociażby barwy Unii Tarnów. Podaj imię i nazwisko tego zawodnika.
Do tej pory tylko jeden zawodnik w historii MIMP musiał dwukrotnie uznać czyjąś wyższość zdobywając srebrne medale i żadnego innego. Co ciekawe dokonał tego w odstępie trzech lat. Pierwszy medal udało się zdobyć w pierwszym „pełnym” sezonie jako podstawowy junior swojej drużyny, a drugi w ostatnim możliwym – bo przed zakończeniem 21. Roku życia. Zawodnik ten w Polsce reprezentował barwy Victorii Piła czy Włókniarza Częstochowa, a za granicą chociażby HSK Holsted, Dackarny Malilla czy Leicester Lions. Podaj jego imię i nazwisko.