Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Wyniki zawodów towarzyskich ISQ
Strc
Posty: 259
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:31

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: Strc »

Jakby kogoś interesowały pytania, poniżej:

1. Jazdę na europejskich torach rozpocząłem w 1991 roku w Anglii. Umożliwiło mi to debiut 3 lata później w zmaganiach polskiej ligi. Kariera, którą zdążyłem zakończyć i wznowić czy chcę tego czy nie stawia mnie wśród największych legend speedwaya. Trzykrotnie byłem najlepszy na świecie. Obecnie jestem trenerem jednego z angielskich klubów. Jak mam na imię i nazwisko?
Odp: Jason Crump

2. Jestem klubem, założonym w 1939 roku. W trakcie swojego istnienia znany byłem jako Gepart lub Buntownik. Zawodnicy, którzy reprezentowali moje barwy pięciokrotnie byli najlepsi w kraju. Do ścigania powróciłem w sezonie 2022, kiedy to po 15 latach przerwy, byłem gotowy i zorganizowany na tyle by przystąpić do rozgrywek ligowych. Nie pamiętam jednak z jakiego miasta pochodzę. Podaj je.
Odp: Oxford

3. Ściganie na żużlu rozpoczynałem od startach na trawie, gdzie nawet zostałem mistrzem juniorów w 1993 roku. Na swój debiut w klasycznej odmianie czekałem do 1996 roku, kiedy zostałem powołany do drużyny narodowej na finał DMŚ. W sezonie 2023 znowu będę ścigał się w Polsce, ku zdziwieniu kibiców, ale uważam, że jeszcze mam sporo do udowodnienia w waszym kraju. Zapomniałem jednak swojego nazwiska.
Odp: Nicholls

4. Urodziłem się w kraju z marginesu żużlowej mapy. Do dziś jestem chyba najbardziej znanym zawodnikiem wywodzącym się z tej pięknej krainy. Dzięki pomocy mojego trenera - Vamboli Helma i wspólnym treningom, jako reprezentant ZSRR zostałem wicemistrzem świata juniorów i to w dodatku jedynym z mojego kraju! Jestem również pierwszym zawodnikiem, który startował na torach brytyjskich, gdzie mieszkam od 1993 roku. Jaki kraj reprezentowałem i w jakim mieście osiągnąłem swój największy sukces?
odp: Estonia, Lwów

5. Pochodzę z pięknej Italii, gdzie przyszedłem na świat w 1971 roku. Swoje największe sukcesy odnosiłem na krajowym podwórku, gdzie udało mi się zdobyć 2 brązowe medale IM Włoch, a także 2 mistrzostwa kraju w drużynie. W wieku 27 lat zdobyłem brązowy medal IME na torach trawiastych. Nie miałem niestety przyjemności startować w waszym kraju. Zapomniałem jednak swojego imienia, podasz je?
Odp: Massimo (Mora)

6. Moja kariera jest godną wspomnienia. W Polsce reprezentowałem kluby z Piły, Gorzowa czy też Ostrowa. W Anglii kojarzycie mnie pewnie z ponad 15 lat jazdy dla ekipy z Wolverhampton. Przez 11 lat startowałem również w cyklu GP - jako stały uczestnik lub dzika karta. Przeglądając jednak swoje statystyki zauważyłem, że tylko dwukrotnie stałem na podium, nigdy nie wygrywając. W 1996 roku w GP Niemiec i dwa lata później podczas GP Szwecji. Jak się nazywam? Podaj moje imię i nazwisko.
Odp: Peter Karlsson

7. Na żużlu startowałem przez wiele lat, również jak mój brat. Nie jestem jednak bratem znanego brata, gdyż oboje odnosiliśmy wiele sukcesów indywidualnie i drużynowo. Na świat przyszedłem jako Karl, ale startowałem pod swoim drugim imieniem. W pewnym momencie doszełem do wniosku jednak, że będę startował na żużlu pod nazwiskiem panieńskim matki - mojej i brata, który jednak nazwiska nie zmienił. Podaj moje drugie imię i nazwisko - te po zmianie.
Odp: Mikael Max

8. Jestem stadionem, który powstał w 1993 roku i nazywam się Olympiskie Anlegg AS. W ludzkich pieniądach, które mnie nie obchodzą bo jestem budynkiem - wydano na moją budowę ponad 20 mln €. Jestem położony w mieście i gminie, którą zamieszkuje około 30 tysięcy osób. Kilka razy, gościłem zmagania Speedway Grand Prix. Podaj w jakim mieście leżę i kraj w którym się znajduję.
Odp: Hamar, Norwegia

9. Urodziłem się w Barlinku i dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie szybko zostałem okrzyknięty bożyszcze gorzowskich kobiet. Do 1996 roku startowałem właśnie we wspomnianym mieście, by później przechodzić co sezon-dwa do klubów z Łodzi i Gniezna na zmianę. Jako zawodnik moje największe sukcesy to srebro DMP oraz III miejsce w memoriale Edwarda Jancarza. Obecnie możecie mnie widywać w telewizji jako mechanik. Musicie mi jednak pomóc, gdyż zapomniałem swojego nazwiska.
Odp: Hućko

10. Jestem turniejem, który powołano do życia w 1978 roku. Pierwszy etap mojego życia trwał tylko 3 lata, a wróciłem jako nastolatek w gorących latach 90tych, chcąc powrócić do żużlowego życia. Złote medale w moim turnieju zdobywały takie ekipy jak Unia Leszno, WTS Wrocław czy też Włókniarz Częstochowa. Niestety nie dotrwałem do milenium i w 1999 roku po raz ostatni sobie o mnie przypomniano. Podaj moja nazwę.
odp: Drużynowy Puchar Polski

11. Jestem krajem mało żużlowym, nie istnieje na moim terenie żaden tor lub działający klub żużlowy. Dużo lepiej idzie mi jednak w innych sportach takich jak piłka nożna, rugby czy też sporty walki. Jednak w sporcie żużlowym moje barwy reprezentowali tacy zawodnicy jak Tony Carey, Ritchie Tyler czy też Eric French. Podaj moją nazwę.
odp: Irlandia

12. Pochodzę z kraju, który ponoć był zamieszany w jakąś aferę. Ponoć i moje imię i nazwisko znalazły się na liście. Chciałbym jednak ogłosić, iż nie mam z nią nic wspólnego. Co do mojej kariery żużlowca - startowałem kiedy jeszcze was nie było na świecie. Przez lata reprezentowałem kluby z Coatbridge, Berwick czy też Glasgow. Jestem srebrnym medalistą IM Nowej Zelandii z 1967 roku, jednakże nie jest to mój kraj pochodzenia. Czy możesz podać mi moje imię oraz kraj z którego pochodzę?
Odp: Doug, Szkocja

13. God damn, it's been a while... Od lat czekamy na zawodnika, który powtórzyłby nasze sukcesy. Przez nasze mam na myśli m.in. mnie, Jack'a Milne czy też Bruce'a Penhalla. Nadzieję na lepsze jutro dla naszego pięknego sportu w Stanach pokazuje Luke Becker, któremu kibicuję. Jeśli o mnie chodzi to zdobyłem tylko 4 medale IMŚ, startowałem w finałach jednodniowych jak i serii GP. W waszym kraju kojarzycie mnie pewnie ze startów w Łodzi, u boku takich zawodników jak Daniszewski czy Łukaszewski. Jak się nazywam? (Imię+nazwisko)
odp: Sam Ermolenko

14. Obecnie mam 61 lat, cieszę się emeryturą, a pochodzę z pięknego miasteczka Bogense. Moje najlepsze sezony to 1983 i 1984 kiedy to sięgałem z kolegami z reprezentacji po złoto DMŚ. Nadal nie wiecie kim jestem? Hmm... W 1991 roku zdobyłem brąz IM Danii na torze w Fredericii. Teraz? Jeśli tak, to proszę podaj moje imię i nazwisko bo potrzebuję coś wypełnić.
Odp: Peter Ravn

15. Pochodzę z Manchesteru i pochodzę z bardzo żużlowej rodziny. Oprócz mnie, kojarzycie zapewne też starty moich braci - Petera, Steve'a, Phila i Neila. Ja sam startowałem przez 27 lat na żużlowych torach, aż do momentu kiedy stwierdziłem po sezonie 2002 iż nadszedł mój czas by dać sobie spokój. Kojarzycie mnie pewnie jako Les, jednakże tak nie brzmi moje imię. Podaj moje pełne imię oraz moje nazwisko.
Odp: Leslie Collins

16. Jestem klubem, który istniał tylko 6 lat. Przypadło to na lata 1969-1975. Zawodnicy startujący dla mnie, ścigali się na ogromnym bo prawie 400 metrowym torze. Jego rekordzistą po dziś dzień jest Dave Morton. Moje pochodzenie musi być zaiste monarsze, gdyż nosiłem przydomek "Królowie". Niestety przez ten krótki okres istnienia, nie kojarzę jakie miasto reprezentowałem. Podasz je?
Odp: Crewe

17. Jestem legendą polskiego speedwaya i pierwszym medalistą pochodzącym z naszego kraju, który zdobył medal IMŚJ, kiedy te jeszcze były określane mianem IME. Jestem postacią bardzo kontrowersyjną i znane są moje deklaracje na 100%, co jednak nie przeszkodziło mi powrócić w innej roli do macierzystego klubu, w którym czy podoba się to kibicom czy nie jestem legendą i najlepszym zawodnikiem w historii. Bez obrazy Bartek. Podaj moje imię i nazwisko i przezwisko, które mi nadano podczas kariery.
odp: Piotr Świst, Twisty

18. Może i Piotr Świst zdobył srebrny medal IMŚJ, ale to ja jestem pierwszym Polakiem ze złotem w tych rozgrywkach. Maciej Noskowicz na wizji uwielbiał określać mnie mianem Profesora, chyba głównie z powodu długości mojej kariery i doświadczenia. Sezon 2022 był ostatnim rokiem moich startów, a karierę zakończyłem w swoim ukochanym macierzystym klubie z Zielonej Góry. Wiecie doskonale, iż chodzi o mnie - Piotra Protasiewicza, ale jak szybko jesteście w stanie podać moją ksywkę?
Odp: PePe

19. Wszyscy znają moje teksty takie jak określenie Pedersena "kawałem szmaty" czy też kultowe "nie bądź Pan zawodnikiem do ch..". Ostatnio z racji wieku jednak i niechęci do płacenia kar, staram się pilnować tego co mówię. Często wracam myślami szczególnie do tego drugiego zdarzenia, głównie z tego powodu, iż często zapominam jakie dwie drużyny się ze sobą ścigały w tamtym meczu. Podasz ich nazwy i miasta?
Odp: Unia Tarnów, Włókniarz Częstochowa

20. Jestem byłym krajem kolonialnym, a obecnie noszę całkowicie inną nazwę i niestety ze światem speedway'a nie mam już nic wspólnego i nie przychodzę namyśl kibicom, kiedy myślą o krajach żużlowych. Kiedy jednak istniałem moje barwy, a także starty w moim czempionacie startowali tacy zawodnicy jak Mike Ferreira, Geoff Wolhunter czy też Bundu Bovett. Mógłbyś podać obie moje nazwy? Ówczesną i obecną?
Odp: Rodezja, Zimbabwe

21. Nazywam się Beppo Wahid i spisuję to jeszcze za swojego życia, które jednak zakończyło się w 1962 roku. Byłem weteranem obu wojen światowych i dosłużyłem się stopnia sierżanta. Prócz sportu żużlowego trenowałem również boks. Ponoć pochodzę z miejsca, które w pewnej polskiej społeczności żużlowej wywołuje szeroki uśmiech na twarzy. Możesz je podać?
Odp: Wyspy Kokosowe

22. Pochodzę, najprawdopodobniej ze Szwecji, jedyne dane jakie znalazłem na swój temat w internecie to fakt iż w 1975 roku startowałem dla Gamarny Sztokholm, a 4 lata później dla Filbyterny Linkoping. Nie mam jednak pojęcia co się ze mną działo w międzyczasie albo po prostu nie pamiętam. Internet niestety też nie jest zbyt pomocny. Wiem, że mam na imię Jan. Kojarzysz może moje nazwisko?
odp: Jaensson

23. Wszyscy kojarzycie postać Hideakiego Oty czy też zawodnika, którego niezbyt kojarzę osobiście, widocznie jest zawodnikiem młodej fali, a nazywa się Kosi Mazaki. O mnie samym w internecie niestety też nie ma wiele informacji. Wiem, że pochodzę z Japonii, a jedyny odnotowany start jaki udało mi się wyszukać w internecie to start w finale IM Japonii w 1966 roku, gdzie nawet zostałem brązowym medalistą. Czy przy tak szczątkowych informacjach pomożesz mi i podasz moje imię i nazwisko?
Odp: Hiromi Shimizu

24. Rozgrywki pod moim szyldem rozgrywają się bez przerwy od 1948 roku. Ja sam dzielę się na cztery klasy rozgrywkowe, a wszystkim patronuje SVEMO. Zapewne wiecie już, iż moja nazwa to Drużynowe Mistrzostwa Szwecji. Mam jednak do was pytanie. Podacie nazwę i miasto pierwszego i ostatniego mistrza Elitserien? Potrzebuję do artykułu na swój temat.
Odp: Filbyterna Linkoping, Smederna Eskilstuna

25. Zawody o mój czempionat rozgrywają się od 1938 roku, a zawody musiałem odwołać i nie odbyły się tylko podczas II wojny światowej oraz w 1955 roku z powodu... złej pogody. Rok 2022 był historyczny dla mojego istnienia, gdyż po raz pierwszy medal zdobył zawodnik, który nie pochodzi z mojego kraju, a co najlepsze od razu zdobył złoty medal. Podasz jego imię i nazwisko oraz kraj, który reprezentował?
Odp: Tim Sorensen, Dania

26. Jestem legendą pewnego polskiego klubu, znanego pod takimi nazwami jak Neptun czy też Legia. Karierę zostałem zmuszony zakończyć w 1972 roku z powodu kontuzji, a świat opuściłem w styczniu 2009 roku. Moim imieniem nazwany jest jeden ze stadionów w Polsce. Podasz moje imię i nazwisko oraz miasto w którym znajduje się stadion mojego imienia?
Odp: Zbigniew Podlecki, Gdańsk

27. Nazywam się Ronald "Ron" How i w latach 1960-62 byłem członkiem reprezentacji Wielkiej Brytanii zdobywającej 2 srebrne i brązowy medal DMŚ. Kiedy sięgaliśmy po srebrny medal w 1962 roku, obok Petera Cravena i Cyrila Maidmenta, u naszego boku startowało dwóch zawodników tzw. Wspólnoty narodów. Było to jednak za mało by zdobyć złoto, gdyż Szwedzi pokonali nas aż o 12 punktów. Zawodnicy Ci jednak byli naszymi liderami. Podasz ich imiona i nazwiska? Podpowiem, że było ich dwóch.
Odp: Ronnie Moore, Berry Briggs
8 - Champions Team - 1,000 (13/13) I Liga Brąz DMP
9 - Black Panthers - 1,419 (88/62) II Liga Srebro MPKJ
10 - Red Sox - 0,967 (29/30) I Liga Brąz DMP
11 - Champions Team - 1,313 (130/99) I Liga
12 - Bad Company - 1,039 (53/51) I Liga Złoto DMP
13 - Red Sox - 1,382 (94/68) I Liga
14 - Red Sox - 1,023 (44/43) I Liga
15 - Red Sox - 1,712 (125/73) I Liga // Silver Sox - 1,635 (121/74) II Liga (gość) Brąz IM Spisu , Złoto GP Spisu
16 - Red Sox 1,479 (105/81) I Liga

vaikai
Posty: 49
Rejestracja: 05 paź 2022, 19:29

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: vaikai »

Fajny turniej i bardzo fajny zróżnicowany poziom pytań, nawet ja znałem odpowiedzi na niektóre, gratuluję Styrcu! :D

Leigh
Posty: 49
Rejestracja: 05 lis 2020, 00:36

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: Leigh »

1. Daniel, boski, Aszotek, Aszotek
Ah shit, here we go again
4. Kasper, Leigh, Vaikai, Vaikai
Dwójeczkę w pierwszym starcie chętnie przytulę, ale inaczej to zapamiętałem

Strc
Posty: 259
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:31

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: Strc »

Wyniki się zgadzają, aczkolwiek tabela biegowa coś się posypała.
8 - Champions Team - 1,000 (13/13) I Liga Brąz DMP
9 - Black Panthers - 1,419 (88/62) II Liga Srebro MPKJ
10 - Red Sox - 0,967 (29/30) I Liga Brąz DMP
11 - Champions Team - 1,313 (130/99) I Liga
12 - Bad Company - 1,039 (53/51) I Liga Złoto DMP
13 - Red Sox - 1,382 (94/68) I Liga
14 - Red Sox - 1,023 (44/43) I Liga
15 - Red Sox - 1,712 (125/73) I Liga // Silver Sox - 1,635 (121/74) II Liga (gość) Brąz IM Spisu , Złoto GP Spisu
16 - Red Sox 1,479 (105/81) I Liga

Aszotek
Posty: 1154
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:23

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: Aszotek »

Leigh pisze: 21 mar 2023, 22:19
1. Daniel, boski, Aszotek, Aszotek
Ah shit, here we go again
Jeszcze jako Boski jechałem, stąd 2 w tabeli punktowej.

Speed
Posty: 118
Rejestracja: 25 sty 2021, 17:09

Re: Turniej "Kim Jestem?" - 21.03., godz. 21, czat RS

Post autor: Speed »

Bo nie zamieniles mnie numerami z boskim, przestawiajac nas tylko w pierwszej serii. W efekcie jechalem dwa razy z Danielem a z Kasperem wcale :)

Odpowiedz

Wróć do „Turnieje Towarzyskie”