One on one, czyli quizowe solówki.

Wyniki zawodów towarzyskich ISQ
Falanga
Posty: 145
Rejestracja: 19 wrz 2021, 16:43

One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: Falanga »

Innymi słowy pomysł nowego formatu rywalizacji pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami. Zainspirowany krótką dyskusją na czacie w trakcie jednego z ligowych meczów.

Temat założyłem kontynuując tamten wątek. Pojedynek z Jessupem (przypomnę "Druga linia, nołnejmy polskiej ligi żużlowej z lat 1960-1989") mamy wstępnie dogadany, teraz czas na poszukiwanie sędziego, który byłby chętny, by ułożyć kilkanaście pytań.

Założenia i oczekiwania:

1. Zgodnie z tematem, chcemy stoczyć walkę w temacie polskich żużlowców, którzy w latach 1960-1989 stanowili drugą linię, bądź byli członkami szerokiego składu swoich drużyn. Pytania mają dotyczyć zawodników, którzy zaliczyli kilka sezonów, ale także takich, którzy pojechali w polskiej lidze dosłownie jeden mecz. Tutaj sędzia ma pełne prawo sięgnąć do jak najgłębszych głębin polskiego speedwaya tamtych lat.

2. Format pytań, krótki i treściwy, czyli "rok urodzenia, klub (lata startów), liczba meczów. Podaj imię i nazwisko"
Czyli na przykład. "Zawodnik urodzony w 1951. Unia Tarnów (1971-1974). 27 meczów."
Wszystko po to by ułatwić pracę układającego pytania i nie bawić się w jakieś wypełniacze, które i tak nikomu nic nie mówią, typu "jego dziadek zatrzymał Tuchaczewskiego pod Warszawą, brat był znanym egzorcystą a on sam po dwóch latach ścigania się na żużlu został nauczycielem matematyki."

3. w Kwestii sędziowania, punktacja bardzo prosta - wygrany zdobywa jeden punkt, przegrany żadnego. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnych wyników 0-3 (gdy jeden z zawodników przegra z litami, itp), które mogłyby wypaczyć sam wynik. Tutaj raczej chodzi o proste "wiesz, albo nie wiesz."

Tak więc, jeżeli jest ktoś zainteresowany ułożeniem krótkich pytań i sędziowaniem, to niech da znać tutaj w wątku, albo prywatnie.

Dodam od razu, że nie jest to pomysł tylko dla mnie, bo być może zainteresują się nim inni quizowicze. Tematów do walki z dowolnie wybranym rywalem może być wiele, jak choćby historia swojego własnego klubu, historia uczestników Grand Prix, finalistów IMP, zawodników danego kraju, itp, itd. Cokolwiek.
Do czego zachęcam.

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: Paboł »

Fajny pomysł. Mogę nawet Wam to ułożyć.

Falanga
Posty: 145
Rejestracja: 19 wrz 2021, 16:43

Re: One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: Falanga »

Jakby kogoś interesowało:

Jessup vs Falanga, środa 14.02, godz 20.30.

Falanga
Posty: 145
Rejestracja: 19 wrz 2021, 16:43

Re: One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: Falanga »

Wynik 11-1 dla mnie, fajna zabawa, dzięki dla Paboła za pytania, dla Witka za sędziowanie, dla Jessupa za rywalizację, myślę, że przydałby się rewanż:).

Gdyby kogoś interesowali bohaterowie pytań:

F: (Bronisław Wójcik, Stanisław Furtak, Zbigniew Berdys, Antoni Masłowski, Ryszard Sylwoniuk, Ryszard Gabrych, Wojciech Baran, Jacek Rykier, Jarosław Jurczyński, Józef Witkowski, Dariusz Brucheiser)

J: (Władysław Opala)

Jak ktoś będzie chciał się sprawdzić z kimś w takiej rywalizacji (niekoniecznie w takim temacie), to zawsze mogę pomóc w ułożeniu pytań i poprowadzeniu takiego pojedynku (o ile nie będzie kolidowało z innymi rzeczami).

lowigus
Posty: 284
Rejestracja: 20 paź 2020, 10:13

Re: One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: lowigus »

Gabrych tak trochę nie pasuje do tego grona :D Czy było dwóch o takim samym imieniu i nazwisku?

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: One on one, czyli quizowe solówki.

Post autor: Paboł »

Panie, co się pan czepiasz pulowego! Czep się tego, co układał pytanie! A nie, czekaj...

Odpowiedz

Wróć do „Turnieje Towarzyskie”