Sędziowanie

Liga dwójek ISQ

Moderator: boski

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Sędziowanie

Post autor: boski »

W miarę możliwości spróbuję posedziować jak najwięcej spotkań. Ze swojej strony byłbym jednak bardzo wdzięczny gdyby drużyny, w momencie ustalenia terminu meczu, spróbowały znaleźć chętnego sędziego w swoich klubach, bądź wśród znajomych quizowiczów. W razie braku pytań na mecz służę zestawem, jednakże sędziowanie na pytaniach własnych jest również dozwolone.

- Jak sędziować?
Przed rozpoczęciem meczu należy zapytać osobę posiadającą uprawnienia "operatora" czatu o udostępnienie owych uprawnień. Operatora posiada trener oraz drugi trener każdej z drużyn, a także członkowie zarządu.

W momencie otrzymania "opa" należy nacisnąć przycisk "zostań sędzią", dodać obsadę, nacisnąć "ustaw pytanie", wkleić pytanie, "ustaw odpowiedź", wkleić odpowiedź.

Przed naciśnięciem przycisku "rozpocznij bieg" upewnij się, że cała czwórka jest gotowa do startu.

FAQ

- Popełniłem błąd - co robić?
Po pierwsze, nie panikować. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, dodatkowo każdy docenia Twój czas spędzony na sędziowaniu. Po zakończeniu biegu zawsze możesz przemyśleć na spokojnie na ile poważny był Twój błąd i czy jest powodem do powtórzenia biegu.

- ile literówek może mieć zawodnik w biegu oraz jaki jest limit odpowiedzi?
2 literówki przy odpowiedzi dłuższej niż 4 litery, odpowiedzi krótsze bądź skróty muszą być napisane bezbłędnie. Limit odpowiedzi to 4. Czat automatycznie zaznacza odpowiedź na czerwono jeśli coś jest z nią nie tak zaraz po jej napisaniu.

- Jaki będzie poziom pytań?
Możliwie jak najbardziej dostosowany do poziomu ligi. Co za tym idzie - najtrudniejszych pytań można się spodziewać w 1. Lidze, zaś najłatwiejszych w lidze 4.

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowanie

Post autor: Paboł »

Przepraszam, ale nie doczytałem się. Jedziemy na nowych pytaniach?

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Sędziowanie

Post autor: boski »

Pytania będą częściowo używane z tego sezonu, częściowo stare, które wierzę że skutecznie sprawdziłem czy się nie zdewaluowały :p ale nie powinny paść na Twoim meczu ligi dwójek zadne pytania, które widziałeś na meczu FT

Zestawy mam gotowe i podzielone ze względu na poziom pomiędzy ligi

Awatar użytkownika
Paboł
Posty: 426
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Sędziowanie

Post autor: Paboł »

Fajnie, jakby była potrzeba, pytania z sezonu 14 z mojej puli są do dyspozycji :)

boski
Site Admin
Posty: 775
Rejestracja: 21 paź 2020, 16:09

Re: Sędziowanie

Post autor: boski »

Rewelacja, co prawda poprosiłem już Plonka, ale jeśli mógłbyś zorganizować jeden zestaw na wtorek, to byłbym bardzo wdzięczny :-)

Odpowiedz

Wróć do „Liga dwójek”